بهین پال | Behinpal

بهین پال همراه همیشگی شما خواهد بود.

نگارش انگیزه نامه

پوشش ضعف ها و تقویت نقاط قوت

یکی از مهمترین فاکتور هایی که منجر به اخذ پذیرش از دانشگاه های خوب خارج از کشور می شود  و در کنار بقیه مدارک از اهمیت ویژه ای برخورار است  SOP یا Statement of  Purpose  است که گاهی Motivation Letter  هم در برخی دانشگاهها از آن یاد می شود.

در فارسی نیز عنوان هایی مثل انگیزه نامه و بیانیه هدف برای SOP استفاده می شوند.

متاسفانه خیلی از دانشجو ها به اشتباه تصور میکنند هدف دانشگاه ها از خواستن یک انگیزه نامه این است که صرفاً ببینند متقاضی چطور می تواند به انگلیسی موضوعی را توضیح بدهد یا مثلاً سلایق و علایق دانشجوها چیست و یا موارد اشتباه دیگر که در بین عزیزان متقاضی تحصیل در خارج از کشور رواج دارد. خیلی از عزیزان هم بدون توجه به اهمیت این مدرک مهم در فرایند پذیرش، با راهنمایی افرادی که احتمالا خودشان هم تجربه موفقی در گرفتن پذیرش از دانشگاه های خارجی ندارند یک متن نه چندان قوی و حتی گاهاً بی ربط تهیه نموده و برای دانشگاه مقصد ارسال می کنند که متاسفانه تمام تلاش های عزیزان را در اخذ پذیرش تحت الشعاع قرار می دهد. و منجر به رد شدن درخواست آنها می شود.

توصیه ما به شما دانشجویان عزیز این است که نگارش انگیزه نامه را بی نهایت جدی بگیرید چرا که یکی از حیاتی ترین مدارک برای اخذ پذیرش شماست، لذا تیم ایزی استادی با تجربه چندین ساله خود شما را در نگارش انگیزه نامه قوی همراهی می کند.

برای نگارش تخصصی انگیزه نامه می توانید از صفحه اصلی سایت، درخواست خود را ارسال نمایید تا تیم ایزی استادی را در اسرع وقت همراه خود داشته باشید.